24 Nisan 2019 / Çarşamba

Türk müziğinin güçlü seslerinden Dilek Türkan Karacabey’e hayran kaldı

Türk müziğinin güçlü seslerinden Dilek Türkan Karacabey’e hayran kaldı

Türk müziğinin güçlü seslerinden Dilek Türkan, Karacabey’e gelerek ilçenin doğal güzelliklerini yerinde gördü. Özellikle Eskikaraağaç Avrupa Leylek Köyü ve Longoz Ormanı’na hayran kaldığını ifade eden Türkan, Adem Amca ve Yaren Leylek için bir şarkı okuyacağının da müjdesini verdi.

 

§ Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Değerli sanatçımızın bu ziyareti bizleri oldukça memnun etti. Bu ziyaretin Karacabey’in tanıtımına ve farkındalığına önemli katkısı olacaktır” dedi.

 

Karacabey, 22.04.2019 – Klasik Türk Müziği ve Tango yorumcularından ses sanatçısı Dilek Türkan, Karacabey’e gelerek ilçenin doğal güzelliklerini gezdi.

 

İlk olarak Eskikaraağaç Avrupa Leylek Köyü’nü ziyaret eden Türkan, burada Leylek Yürüyüş Yolu’nda gezerek gölün doğasını yakından gözlemleme fırsatı buldu.

 

Özellikle Eskikaraağaç Avrupa Leylek Köyü ve Longoz Ormanı’na hayran kaldığını ifade eden Türkan, Adem Amca ve Yaren Leylek için bir şarkı okuyacağının da müjdesini verdi.

 

Adem Amca ve Yaren Leylek için şarkı söyleyecek

 

Eskikaraağaç Köyü’nde özellikle merak ettiği Adem Amca ve Yaren Leylek’in hikayesini dinleyen Türkan, Yaren Leylek’i yuvasında ziyaret etti. Hikâyenin insan doğa ilişkisi açısından önemli bir örnek olduğunu ifade eden Türkan, yakın zamanda bu hikâye için köyde bir şarkı okuyacağının müjdesini verdi. Eskikaraağaç sakinleri ile sohbet eden Türkan, Kuş Tahnit Müzesini de ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

 

Karacabey Longozunda kayık turu

 

Türkan’ın Karacabey’deki bir diğer durağı ise Karacabey Longozu oldu. Longozda kısa bir kayık turu yapan Türkan’a, doğa fotoğrafçısı Alper Tüydeş eşlik etti. İlçenin bakir kalmış doğal güzellikleri ile gerçekten görülmeye değer bir yer olduğunu belirten Türkan, “Bir yanı Afrika savanlarını andırırken, diğer yanı amazon ormanlarını anımsatıyor. Karacabey’in genelinde Akdeniz ve Karadeniz ikliminin özelliklerini ve bitki çeşitliliğini görmek mümkün. Doğa aşığı biri olarak, Karacabey’e hayran kaldığımı belirtmeliyim. En kısa sürede ailemle tekrar gelmek istiyorum” dedi.

 

Başkan Özkan’a tebrik ziyareti

 

Türkan Karacabey’deki programının sonunda Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı makamında ziyaret etti. Yeni dönemde Özkan’a başarılar dileyen Türkan, “Gerçekten eşsiz güzellikte bir coğrafyadasınız. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da bu güzelliklere sahip çıkacağınıza inanıyorum’’ diye konuştu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Özkan da “Değerli sanatçımızın bu ziyareti bizleri oldukça memnun etti. Bu ziyaretin Karacabey’in tanıtımına ve farkındalığına önemli katkısı olacaktır. Ben de nazik ziyaretlerinden ötürü kendilerine teşekkür ediyor, başarılı sanat hayatının devamını diliyorum’’ dedi.


Bu haber 1551 kez okunmuştur.


Makalenin Fotoğraf Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.
Limak Enerji | Uludağ Elektrik
PanTanıtım: Reklam | Tanıtım Hizmetleri

E-Mail Box

Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi kaydediniz!