28 Mart 2019 / Perşembe

Nida Ateş ile Türkü Şöleni

Nida Ateş ile Türkü Şöleni

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası, ‘Aşıklarımızın Anısına, Uzun İnce Bir Yoldayım’ temalı konserde, Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi usta sanatçı Nida Ateş’i ağırladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü, sanatseverlere muhteşem bir müzik ziyafeti yaşattı. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda, usta sanatçı Kemal Kamalı’nın şefliğinde gerçekleştirilen konsere, müziğin güçlü değerlerinin eserleri damgasını vurdu. Programın ikinci bölümünde ise konsere, Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Nida Ateş konuk oldu. Birbirinden güzel eserleri seslendirerek dinleyicilerini eşsiz bir türkü şöleniyle buluşturan Ateş’i, sanatseverler de alkışlarıyla ödüllendirdi. Konseri ilgiyle izleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürü Turgay Mercan, usta sanatçıyı tebrik etti. Ateş de konserin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.


Bu haber 675 kez okunmuştur.


Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.
Limak Enerji | Uludağ Elektrik
PanTanıtım: Reklam | Tanıtım Hizmetleri

E-Mail Box

Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi kaydediniz!