22 Haziran 2018 / Cuma

Yoga tutkunları Nilüfer’de buluştu

Yoga tutkunları Nilüfer’de buluştu

Nilüfer Belediyesi ve Hindistan Başkonsolosluğu, 21 Haziran Uluslararası Yoga Günü'nde yoga meraklılarını Bursa'da bir araya getirdi.

 

Nilüfer Belediyesi ve Hindistan Başkonsolosluğu, Bursa'da farklı bir organizasyonun altına imza attı. 21 Haziran Uluslararası Yoga Günü'nde yoga tutkunları, olumsuz hava koşullarından dolayı İhsaniye Pazar Yeri'nde bir araya geldi. Gün boyu devam eden ve vatandaşların ücretsiz olarak katılım gösterdiği etkinlikte, eğitmenler tarafından hatha yoga, yüz yogası, viyansa, yin yoga, şivananda yoga, çocuk yogası, yoga nidra ve mediyasyon yapıldı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği etkinlik, Hindistan Ayush Bakanlığı’nın yayınladığı ve tüm dünyada aynı gün uygulanan resmi programla devam etti. Resmi programa, Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu Konsolos Yardımcısı Ramesh Chandra Dangwal ile Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman da katıldı.

Resmi program öncesi konuşan Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu Konsolos Yardımcısı Ramesh Chandra Dangwal, Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin mesajını okudu. Yoganın zihin, beden ve akıl arasında bir bütünlük sağladığını belirten Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu Konsolos Yardımcısı Ramesh Chandra Dangwal, “Yoga, ben olmaktan biz olmaya götürür” dedi. Dangwal şöyle devam etti; “Yoga, stres gibi rahatsızlıklar ile diyabet, hipertansiyon ve depresyon gibi yaşam tarzımızı etkileyen hastalıklara bir çözümdür. Yoga, hiç kimse arasında ayrımcılık yapmaz, aksine yaş, cinsiyet, sınıf, inanç ve millet gibi ögelerin ötesindedir”

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman da, "Bugün gerçekten siyasetin karmaşasını konuşurken araya bir anda yoga girdi. En önemlisi de buydu. Burada yapılan etknilikten ziyade yogayla ilgisi olmayan insanlarda bir sohbet konusu oldu. Bu bir başarıdır. Umarım sürdürülebilir olur. Biz Nilüfer Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Emeği geçen herkese teşekkürler” şeklinde konuştu.

Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu Konsolos Yardımcısı Ramesh Chandra Dangwal, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına Başkan Yardımcısı Bukle Erman’a teşekkür ederek plaket verdi.

Konuşmaların ardından Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu Konsolos Yardımcısı Ramesh Chandra Dangwal ile Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman, diğer katılımcılarla birlikte Hindistan Ayush Bakanlığı tarafından yayınlanan resmi programda yer alan yoga uyguladı. Yoga, eğitmenler Burçin Köseoğlu ile Ali Hürcan eşliğinde yapıldı.

Etkinliğe, Bursa Yoga Merkezi, Eflatun Yoga Merkezi, Nilüfer Yoga, Yoga Svatanya ve Okuantum da destek verdi.


Bu haber 1597 kez okunmuştur.


Makalenin Fotoğraf Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.
Limak Enerji | Uludağ Elektrik
PanTanıtım: Reklam | Tanıtım Hizmetleri

E-Mail Box

Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi kaydediniz!