03 Mayıs 2018 / Perşembe

Yaz Geliyor

Yaz Geliyor
Mayıs ayı ile birlikte ilkbaharın son demlerini yaşadıktan sonra yeni bir yaza merhaba diyeceğiz. Baharla birlikte uyanmaya başlayan doğa artık tem kıvamındadır. Ağaçların çiçekleri, yerlerini meyvelere bırakmaya başlamıştır.
 
Yazın en güzel tarafları fazlası ile var. Bir kere sebze ve meyve onuşunda öylesine çok seçeneğimiz vardır ki, her gün ayrı bir çeşit yesek haftanın günleri biter, çeşit bitmez.
Yazın sıcağı ile birlikte hafifleriz de. Kışın o ağır giysiler yerini ince, tiril tiril giyeceklere bırakır, hafifleriz. Çoğu zaman ayağımızda bir sandalet yeter de artar bile.
 
Ve elbette tatil zamanı…
 
Yaz, aynı zamanda tatil mevsimidir, hasat mevsimidir, hasretleri bitirme mevsimidir. Daha bir önceki yazın bitmesi ile gelecek yazın tatil hayalleri başar. Kimimiz alışkanlıklarımızı tek etmeden hep aynı yere gideriz. Ayı dönemde yapılan tatillerle oluşan “tatil komşulukları” veya macerayı, değişimi sevenler için farklı deneyimler, farklı yerler. 
Yaz demek, bazen çalışmak demektir. Varsa, tarlada, bahçede, bağda hasatı bekleyen mahsul, yaz çalışmaktır. Kışa hazırlıktır yaz, konserve, salça, reçel, turşu, tarhana yapmaktır. En lezzetlisinden, en hasından.
Yaz demek, özlenenleri görmek demektir. Gurbettekinin gelmesi, memlekettekine gitmektir yaz. Bazen hemen yanıbaşında, bazen de binlerce kilometre uzaktan. Özlemleri dindirmektir yaz.

Bu haber 970 kez okunmuştur.


Makalenin Fotoğraf Galerisi

Etiketler:
Yaz

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.
Limak Enerji | Uludağ Elektrik
PanTanıtım: Reklam | Tanıtım Hizmetleri

E-Mail Box

Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi kaydediniz!