23 Ocak 2018 / Salı

Medicana, Yeni Yılda Bursalılar’ın da Hizmetinde

Medicana, Yeni Yılda Bursalılar’ın da Hizmetinde

Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında yer alan Medicana Sağlık Grubu, bugüne kadarki en büyük yatırımını Bursa’da hayata geçiriyor. Sağlık sektörüne yaptığı yatırımlarla büyümeye devam eden Medicana Sağlık Grubu, Bursa’nın kalbi Nilüfer’de inşa ettiği yeni hastanesini  hizmete açıyor. 100 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Medicana Bursa Hastanesi, Ocak ayında hasta kabul etmeye başlıyor.

Türkiye’de özel hastaneciliğin öncü kuruluşlarından Medicana Sağlık Grubu’nun 13’üncü ve en kapsamlı hastanesi olan Medicana Bursa Hastanesi, dünya standartlarında sağlık hizmeti ve güçlü akademik hekim kadrosu ile başta Bursa olmak üzere, tüm Güney Marmara’ya sağlık hizmeti sunacak. 

Bursa’nın kalbi Nilüfer’de akıllı bina özellikleri ile 40 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen 22 katlı Medicana Bursa Hastanesi’nin 300 yatak kapasitesi bulunuyor. Tam teşekküllü bir hizmet veremeye hazırlanan hastane; organ naklinden kalp cerrahisine, ileri kanser cerrahisinden radyasyon onkolojisi ve obezite cerrahisine kadar tıbbın tüm disiplinlerini bünyesinde barındırıyor.

 

“Bursa Sağlığın da Başkenti Olacak”

Medicana Bursa Hastanesi’nin açılışı vesilesiyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, şu değerlendirmede bulundu: “Medicana Sağlık Grubu olarak Bursa’ya tam teşekküllü bir hastane açmayı uzun yıllardır arzu ediyorduk. Bu karar ve Grubumuz’un büyüme stratejisi doğrultusunda 2016 yılında başladığımız çalışmalarımız Aralık ayı itibarıyla tamamlandı. Tarihimizin en önemli başkentlerinden biri olan Bursa’yı aynı zamanda bir sağlık kentine dönüştürecek hastanemizi yeni yılın ilk günlerinde hizmete açıyoruz. Medicana kalitesini ve hizmet anlayışını Bursa ile tanıştırma fırsatı bulduğumuz için büyük mutluluk duyuyoruz. Hastanemiz, başta Bursa olmak üzere tüm Güney Marmara Bölgesi’ne ve ülkemize hayırlı olsun.”

 

1.000 Kişiye İstihdam Sağlayacak

Medicana Sağlık Grubu’nun gelecek 5 yıl içerisinde yüzde 100 büyüme hedefi doğrultusunda önemli adımlar attığını vurgulayan Bozkurt, “Tamamen hasta ve hekim odaklı olarak tasarladığımız Medicana Bursa Hastanesi’nde dünya standartlarında hizmet sunabilmek için gerekli tüm altyapıyı hazırladık. Hastanemizi, akıllı bina teknolojisiyle donatarak ziyaretçilerimizin ihtiyaç duyabileceği her türlü tedavi imkânını sunmaya hazır hale getirdik” dedi. Bedicana Bursa’nın Grubun bugüne kadarki en büyük yatırımı olduğunu ifade eden Bozkurt, “Hastanemiz tam kapasite hizmet vermeye başladığında 1.000 kişiye yakın çalışanla hizmet sunacak ve Bursa’nın en fazla istihdam sağlayan projelerinden biri olacak. Bursa hastanemiz ile bölge için sağlık hizmeti sunmanın yanı sıra önemli bir istihdam alanı da açtık” diye konuştu.  

 

Hasta Odaklı Sağlık Hizmeti Sunacak

Medicana Bursa Hastanesi, tıbbın tüm disiplinlerinin bir arada bulunduğu bir merkez olarak önemli ve hayati bir ihtiyaca yanıt verecek. Nöroloji, iç hastalıkları, kalp damar cerrahisi ve onkoloji başta olmak üzere 28 farklı tıbbi birimi; Mikrobiyoloji, Biyokimya, Patoloji tıbbi bilimleri ve dört farklı yoğun bakım ünitesini hastaların ihtiyacına sunacak. Ayrıca hem akut bakım sağlık hizmetleri, hem de kronik sağlık sorunları ile ilgili birimleriyle de tam donanımlı sağlık hizmeti verecek.  

 

Bursa’yı Sağlık Kentine Dönüştürecek Yepyeni Bir Merkez:
 

Medicana Bursa Hastanesi

Sağlık sektörüne yaptığı önemli yatırımlarla adını duyuran ve Türkiye’nin ilk 500 şirketi sıralamasında yer alan Medicana Sağlık Grubu, sağlık sektöründeki öncülüğünü sürdürmeye, ulusal ve uluslararası yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. Deneyimli sağlık işletmeciliği becerisi ile dünya standartlarında sağlık hizmetlerini ülkemize getiren Medicana Sağlık Grubu, Güney Marmara Bölgesi’nin en büyük hastanesini Bursa’da açıyor.

Medicana Sağlık Grubu’nun 13’üncü hastanesi olarak Bursalılara hizmet sunmaya hazırlanan Medicana Bursa Hastanesi, modern teknolojisi ve teknik özellikleriyle konumlandığı bölgenin tüm sağlık gereksinimlerine yanıt vermeyi hedefliyor.


Bölgenin Referans Hastanesi  

Uzman kadrosu, modern teknolojisi ve ileri teknik alt yapısıyla Bursa’nın yanı sıra çevre illerin de çekim merkezi olmayı amaçlayan Medicana Bursa; tüm branşları tek çatı altında toplayan tam teşekküllü sağlık hizmetiyle konumlandığı bölgeye yeni bir soluk getiriyor.

Akıllı bina özellikleri ile 40 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen Medicana Bursa Hastanesi, tüm tıp disiplinlerini ve  multidisipliner tıp alanlarını bünyesinde barındırıyor. Konsey uygulamaları ve çağdaş bilimsel gelişmeleri pratiğe dönüştürerek ziyaretçilerine tam teşekküllü sağlık çözümleri sunuyor.


Önce Hasta Güvenliği…

Medicana Sağlık Grubu bünyesinde yer alan tüm hastanelerde olduğu gibi hasta odaklı bir hizmet anlayışını benimseyen Medicana Bursa Hastanesi, tedavi mekânlarında maksimum konfor ve kalite sunuyor. Hasta haklarını, güvenliğini ve gereksinimlerini öncelik olarak kabul ediyor. Gelişmeleri ve etik değerleri dikkate alarak, kanıta dayalı, güncel ve yüksek nitelikli sağlık hizmetini kesintisiz olarak sunmayı amaçlıyor.

Sağlık hizmetinin 7 gün 24 saat aynı nitelikte sunulması, üst düzey hasta konforu ve bakım kalitesinin sağlanması konusundaki deneyimini Bursalılarla paylaşıyor.  

Kent merkezinde AVM’lere yakın lokasyonu, ana arterler ve raylı sistem hemen yakınında olması nedeniyle ulaşım kolaylığı ile Medicana Bursa Hastanesi, Bursalılar için birçok sağlık sorununda ilk başvuracakları hastane olarak konumlanıyor. Merkezi konumu dolayısıyla acil vaka olasılıkları göz önünde bulundurularak planlanan hastane; doğru, etkin ve hızlı çözümler sunmaya hazırlanıyor.   


Öncü ve yenilikçi

Medicana Bursa hastanesi, Grubun diğer hastaneleri gibi sadece bulunduğu bölgeye hizmet sunmakla kalmayıp, uluslararası hasta tedavisinde Bursa’da yeni çekim merkezi olmayı da hedefliyor.

Sektöründe yenilikçi ve öncü yapısıyla, bir dünya markası olma hedefiyle yola çıkan Medicana Sağlık Grubu, Medicana Bursa Hastanesinde de, Türk tıp camiasının saygın akademisyenlerinin varlığı ve uluslar arası akreditasyon standartları ile nitelikli bir üniversite hastanesi vasıflarının tümüne sahip bir özel sağlık kuruluşu olarak farkını herkese yaşatacak olmanın heyecanını yaşıyor.


Tüm branşlarda söz sahibi

Medicana Sağlık Grubu’nun ve Bursa’nın en geniş ve yeni hastanesi olarak konumlandırılan Medicana Bursa Hastanesi; organ naklinden kalp cerrahisine, ileri kanser cerrahisinden radyasyon onkolojisine, obezite cerrahisine  kadar tıbbın tüm disiplinlerini bünyesinde barındıracak.

Tıbbın tüm disiplinlerinin bir arada bulunduğu bir merkez olarak da önemli ve hayati bir ihtiyaca yanıt verecek. Ayrıca hem akut bakım sağlık hizmetleri, hem de kronik sağlık sorunları ile ilgili birimleriyle de tam donanımlı sağlık hizmeti yapısını hastaların ihtiyacına sunacak.

 

Büyük ölçek, yüksek kapasite ve erişilebilir sağlık hizmeti

300 hasta yatağı ile  hasta ve hasta yakınlarına beş yıldızlı otel konforu yaşatacak olan Medicana Bursa hastanesi ; genel yoğun bakım(reanimasyon), kardiyovasküler cerrahi, koroner ve yeni doğan yoğun bakım üniteleri ile yoğun bakımlarda yaşanan sorunlara etkin çözümler sunacak.

Hasta ve hasta yakınları için günün her saatinde faydalanacakları tıbbi açıklamalar içeren sinema ve konferans salonu, kafeterya ve dinlenme alanları, çocuklar için oyun ve hobi bölümleri yanında 1000 kişilik personel için özel dizayn edilmiş yemekhane, teras dinlenme alanı , eğitim ve konferans salonu bulunmaktadır.

Her türlü ameliyatın yapılabildiği ameliyathaneleri, yenidoğan yoğun bakım,erişkin ve koroner yoğunbakım , Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım ile bölgesinin en büyük stratejik yatak sayısı kapasitesine sahip özel hastanesi olarak ciddi bir ihtiyaca cevap vermesinin yanında SGK ve Özel Sigorta anlaşmaları ile  onkolojik tedavi üniteleri , Kemik İliği ve Çocuk Hemato Onkoloji Ünitesi ile tıbbın zor ve spesifik dalların da da halkımıza hizmet verecek.

 

Yüksek teknolojik alt yapı

Göz de Excimer lazer, Radyoloji de MR ve Ct, Radyasyon Onkolojisin de  Linak ve Tomo Terapi , Nükleer Tıp ta Pet Ct, Girişimsel Radyolojiye uyumlu Anjio Cihazları ile bölgesinin en yeni ve en modern Tıbbi Cihaz donanımına sahip özel hastanelerinden biri olacaktır.

 

Bursa’nın  acil servis ihtiyacına kapsamlı çözüm

Hastane, Bursa’nın en önemli ulaşım yolları ve son yıllarda en hızlı gelişme gösteren semtlerine yakın olmasının getireceği acil sağlık hizmeti talebini karşılayacak şekilde hazırlanmış bir acil servis altyapısına sahip. Acil Servis’e ulaşım tüm yapı içerisinde de en kısa ve kolay yolla yapılabilme özelliği taşıyor. Kalp krizi, yaralanma ya da travma ile gelen hastalara acil girişimlerin ve yeniden canlandırma işlemlerinin yapılabileceği, her türlü modern donanıma sahip müdahale odaları, kritik durumda olan ve yakın gözlem gerektiren hastalar için, gözlem yatakları bulunuyor.

 

Medicana Bursa Hastanesi

·        100 milyon dolarlık yatırım değeri

·        40.000 metrekare kapalı alan

·        Akıllı teknolojiyle donatılmış 22 katlı bina

·        100’ü yoğun bakım, 200’ü tek kişilik ve oda konforunda olmak üzere 300 yatak kapasitesi

·        Akademik  hekim kadrosu dahil 1000 personel

·        Radyasyon onkolojisinde bölgenin en yeni ve en modern tıbbi cihaz donanımı

·        Her türlü ameliyatın yapılabileceği ameliyathaneler

·        yenidoğan, erişkin koroner yoğun bakım üniteleri

·        onkolojik tedavi üniteleri

·        Kemik İliği ve Çocuk Hemato Onkoloji Üniteleri ile tıbbın spesifik alanlarında hizmet olanağı

·        Hasta yakınları için sinema ve konferans salonu, kafeterya ve dinlenme alanları

 

Tıbbı Bölümler

Beslenme –diyet

Beyin ve Sinir cerrahisi

Check up

Çocuk cerrahisi

Çocuk hastalıkları

Dermatoloji

Ağız ve Diş sağlığı

Endokronoloji

FTR

Gastroenteroloji

Genel cerrahi

Göğüs cerrahisi

Göğüs hastalıkları

Göz hastalıkları

İç hastalıkları ( dahiliye)

Kadın Hastalıkları ve doğum

Kalp damar Cerrahisi

Kardiyoloji

Kulak burun boğaz

Medikal Onkoloji

Nöroloji

Ortopedi ve travmatoloji

Plastik ve Rekonstruktif cerrahi

Psikoloji

Radyasyon onkolojsi

Tüp bebek

Üroloji

Nükleer Tıp

Temel Tıp Bilimleri

Mikrobiyoloji

Biyokimya

Patoloji

Yoğun Bakımlar

Genel Yoğun Bakım

Koroner Yoğun Bakım

Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım

Yenidoğan Yoğun Bakım

 

Medicana Sağlık Grubu Hakkında

1992 yılından bu yana geleceğin sağlık hizmeti standartlarını belirleme yolunda ilerleyen Medicana Sağlık Grubu; sağlığın her alanında, yüksek standartlarda sağlık hizmeti sunmaktadır. İstanbul, Ankara, Konya, Samsun ve Sivas’ta olmak üzere beş ilde 12 hastanesi ve 5000’i aşkın çalışanı bulunmaktadır. Uluslararası standartlarda sağlık hizmetini toplumun her kesimine yaygın sunmayı; şeffaf, güvenilir ve şefkatli hasta yaklaşımıyla hasta memnuniyetini sürekli artırarak geliştirmeyi hedeflemektedir.

Medicana Sağlık Grubu hastanelerinde; hasta güvenliği, etkin ve kaliteli hasta bakımı ve tedavisi önceliğiyle dünyanın önde gelen kurumlarıyla eşit kalitede ve Joint Commission International (JCI) akreditasyon standartları ve Sağlık Bakanlığı Hizmet Kalite Standartları ile  (SHKS)  tam uyum içerisinde hizmet verilmektedir.

Modern yapılarda,  çağdaş, ileri teknolojik altyapı ve gelişmeleri anında takip eden bir vizyon ile verimliliğini sürekli geliştirmeyi ilk edinen Medicana Sağlık Grubu, Türkiye'de ve dünyada sağlık hizmetlerinin gelişimini izlemeyi,  uluslararası kabul görmüş standartlarla, yöntem ve uygulamaları bünyesinde barındırmayı ve hastalarına sunmayı hedeflemektedir.

Ülkemizde pek çok kez ilk 500 marka arasında seçilmiş Medicana Sağlık Grubu, kalitesi ve hizmet sunumu ile birçok kez tüketicinin en beğendiği sağlık kuruluşu unvanına sahip olmuştur. Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği üyesi olan kurum, Unicef’in ve Dünya Sağlık Örgütü'nün bebek dostu hastane statüsünde yer almaktadır.

Medicana sağlık Grubu, ülkemizde sağlık turizmi alanındaki çalışmalara öncülük etmiş ve yurtdışından gelen hastaların, multidisipliner sağlık alanlarındaki tedavilerinde önemli merkezler arasına girmiştir. Sürdürülebilir sağlık hizmeti sunumu sağlamak amacıyla dünyanın önemli bölgelerinde hizmet ofisleri açmıştır. Türkmenistan, Azerbaycan, Libya, Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Romanya ve daha birçok noktada açılan irtibat ofisleri ile hem yurt dışında yaşayan Türkler hem de yabancı hastalar için tedavi imkanı sunmaktadır.


Bu haber 1660 kez okunmuştur.


Makalenin Fotoğraf Galerisi

  • Medicana Bursa Hastanesi
  • Dr. Hüseyin Bozkurt
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.
Limak Enerji | Uludağ Elektrik
PanTanıtım: Reklam | Tanıtım Hizmetleri

E-Mail Box

Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi kaydediniz!